5 professionaali, kes aitavad teil kinnisvara kiirelt ja parima hinnaga üürile anda“ title=

GetaPro

5 professionaali, kes aitavad teil kinnisvara kiirelt ja parima hinnaga üürile anda

  • Blog
  • 23-09-2022

SISEVIIMISTLUSSPETSIALIST: KERGE KOSMEETILINE REMONT

Kui korter on juba välja üüritud või selles on elanud korteriomanikud ise, on mõttekas investeerida kasvõi väga väike summa kosmeetilise remondi jaoks. Esiteks, kui üürileping lõpeb ja tagastatakse võtmed, on võimalik leida kõikvõimalikke vara kahjustusi ja tekitatud kahju. Teiseks, leiab värskenduskuuri läbinud elamispind üürniku kiiremini, kui see on puhastatud eelmiste elanike „pärandist“. Kolmandaks, saate värskelt renoveeritud korteri eest küsida kõrgemat hinda ja remondikulud tasuvad end tagasi üsna kiirelt. Neljandaks, hiljuti remonditud pinnale sissekolinud üürnikud on sunnitud olema ettevaatlikumad, et mitte kahjustada värskelt värvitud seinu või põrandaid.

Väiksemate kosmeetiliste remonditööde maksumus võib varieeruda, olenevalt tööde mahust ja keerukusest. Näiteks, kui kahetoalises korteris on vaja renoveerida laudpõrand, eeldusel, et see on juba varasemalt restaureeritud ja vuuke pole vaja pahteldada, võib oletatav maksumus moodustada 17-20 €/m2. Hind sisaldab üldjuhul kõiki materjale ja ka katmist lakiga. Kui sama tööd on vaja teha vanal värvitud põrandal, siis orienteeruv maksumus võib ulatuda 35-40 €/m2 kohta. Ja kui rääkida parketist, siis hind jääb 15-20 €/m2 vahele.

Ehitus ja viimistlustööde spetsialist Guntis soovitab hinna ja kvaliteedi osas parima pakkumise leidmiseks võrrelda mitme meistri pakkumisi ja alles seejärel teha valik. Seda on ka GetaPro.ee portaalis väga lihtne teha - piisab vaid tellimuse loomisest ja spetsialistid ise hakkavad sellele tellimusele kandideerima ning edastavad Teile oma pakkumised. Samuti on soovitatav vaadata ka väljavalitud tegija arvustusi ning küsida kõhklemata tema poolt tehtud fotosid varasematest tehtud töödest.

 

PUHASTUSSPETSIALIST: KORISTUS

On vähe neid, kellele meeldiks pärast eelmiste elanike väljakolimist asuda pesema üüritud korteris põrandaid, aknaid, pliiti ja vannituba. Selline töö on parem usaldada spetsialistide hooleks. Puhastusspetsialisti Sabina sõnul on professionaalselt koristatud pinda välja üürida palju lihtsam ja see toimub kiiremini, sest täiuslikult puhas ja värske ruum tekitab tunde nagu korter oleks peaaegu uus.

Korteri või eramaja üldkoristuse hinnad jäävad 2-4€/m2 vahele. Sabina rõhutab, et hind sõltub sellest, kas aknapesu kuulub hinna sisse, kui lihtne või raske on puhastatavate pindadeni jõuda, kas piisab tavapuhastusest või on vaja erivarustust. Kulud sõltuvad ka sellest, kas tegu on uue või vana elamispinnaga, kas korteri puhastus on tellitud peale üürnike väljakolimist või remonti, kas tubades on mööbel jne. Niisamuti sõltuvad kulud ka kliendi nõudmistest puhastusvahendite suhtes: sest näiteks ökoloogiliste toodetega on pindu raskem puhastada ning sellepärast on ka maksumus suurem. Kogenud koristaja teeb tööd kordades kiiremini ja tõhusamalt kui omanik ise ning raha, mis kuluks puhastusvahendite- ja seadmete ostmiseks, on võrdne summaga, mida küsiksid professionaalid korteri läikima löömise eest.

Samuti saab alati üürilepingusse lisada punkti, et üüriperioodi lõppedes tuleb ruumides teha üldkoristus, mille kulud katab üürnik iseseisvalt.

 

FOTOGRAAF: OBJEKTIDE PILDISTAMINE

Kui kodu särab puhtusest ja õhkab värskest remondist, on aeg see ka fotodele jäädvustada! Just fotod on üürihinna järel teiseks kõige olulisemaks teguriks, fotod, mis suurendavad huvi konkreetse kinnisvara vastu. Ja soovitatav on see ülesanne usaldada professionaalsele fotograafile, sest nutitelefoniga tehtud pildid ei suuda esitleda objekti kõiki parimaid omadusi ja edasi anda  kvaliteeti. Pole harv ka juhus, kui just head jäädvustused on tõstnud kinnisvara hinda: suurepärastest fotodest inspireerituna langetab potentsiaalne üürnik kiiremini otsuse ja võib-olla nõustub ka kõrgema üürihinnaga. Samuti on oluline, et fotodel kujutatu ei erineks oluliselt tegelikkusest ning kogenud fotograaf juba teab, kuidas saavutada soovitud tulemusi, esitledes fotodel Teie elamispinda kõige paremas valguses.

„Inimesed armastavad silmadega ja esmamulje on väga oluline. Seega, kui soovite oma kinnisvara kasumlikult ja kiiresti müüa või välja üürida, peate tagama kvaliteetsete fotode olemasolu. Selline kuulutuse visuaalne pool võimaldab tulevasel omanikul/üürnikul saada täielikku ülevaadet kinnisvarast, selle planeeringust ning hoomata ka üleüldist kinnisvara atmosfääri. Eelpool toodu tõesuses veendumiseks piisab vaid, kui pöörata veidi tähelepanu mõnede kinnisvara postituste fotode vaatamiste arvule - ilusate fotodega kuulutustes on vaatamiste arv alati palju kõrgem. Mida kvaliteetsemad on fotod, seda rohkem vaatamisi ja ka inimesi, kes soovivad objekti ka päriselus näha, mis omakorda tähendab rohkem võimalusi kasumliku tehingu kiireks sõlmimiseks,“ teab oma kogemustest rääkida peafotograaf Maris.

Fotograaf tuletab ka meelde, et enne pildistamist tuleks kodu põhjalikult puhastada, panema ära kõik ebavajalikud asjad, mis omanikel on plaanis endaga kaasa võtta - iga pisiasi on väga oluline! „Nagu näitab ka minu isiklik kogemus, siis kvaliteetsete fotode postitamine kinnisvaraportaalidesse aitab leida uusi üürnikke juba lausa 2 tunniga!“ lisab Maris.

 

JURIST: VAJALIKE DOKUMENTIDE ETTEVALMISTAMINE

Olles otsustanud oma kinnisvara üüriturule viia, peate hoolitsema mitte  ainult sobiva hinnaga üürniku leidmise eest, vaid ka kogu tehingu ametliku nõuetekohase vormistamise eest. Sellest täpsemalt rääkis meile jurist Hr Pauls.

Hr Pauls selgitas, et seaduse silmis ei ole kirjaliku üürilepingu sõlmimine mitte lihtsalt valik küsimus, vaid ka seadusega ettenähtud kohustuslik nõue. „Näiteks kui tehingu osapooled on kokku leppinud konkreetses üürisummas, selle tasumise korras ja üürilepingu muudatustest, siis suure tõenäosusega ei teki üürnikul hiljem võimalust esitada kinnisvaraomanikule põhjendamatuid vastuväiteid. Niisamuti on üürnik ka ise kaitstud võimaliku üürileandja omavoli eest, kui too näiteks otsustab ühepoolselt muuta üüritasu summat, tasumise korda vms. Isegi kui vaidlus läheb kohtusse, on kirjaliku kokkuleppe olemasolul õigus ja olulised eelised alati sellel poolel, kelle õigusi rikuti,“ selgitab Pauls.

Rääkides vajalikest dokumentidest, tuletab Hr Pauls meelde veel üht olulist nüanssi - kodukindlustust. „Kindlustusandjate pakkumised kodukindlustuseks võivad olla korteri väljaüürimise korral väga erinevad. Tõenäoliselt tuuakse lisariskina välja pahatahtliku või raske hooletuse tõttu tekkinud kodukahju, mis peab olema poliisil konkreetselt kirjas ja mis tõstab omakorda oluliselt ka kindlustusmakset. Siinkohal on väga oluline lisada, et tekitatud kahju hindamiseks, kindlustusjuhtumiks tunnistamiseks ja edapidiseks hüvitise maksmiseks, on eeltingimuseks kirjalik üürileping üürileandja ja üürniku vahel. Samamoodi on see ka muude kindlustusriskidega, mis kaasnevad pindade üürile andmisega - näiteks hüvitis üüritulu saamata jäämise korral. Sellise kindlustusriskiga kohustub kindlustusandja, näiteks tulekahju korral, hüvitama korteriomanikule täiendavalt ka üürnikult saamata jäänud üüritasu, kui üüripind on muutunud elamiskõlbmatuks,“ seletab Hr Pauls.

Rõhutame, et üürnik võib tekitada kahju mitte ainult kindlustatud eluasemele, vaid ka naabritele,  kui  näiteks ujutatakse üle üüritava korteri all asuv naabri korter. Seetõttu on kinnisvaraomanikul soovitatav ka oma tsiviilvastutus kindlustada. Muide, regressinõudeid saab esitada ka üürileandja enda vastu, seega on soovitatav ka temal mõelda tsiviilvastutuse kindlustamisele.

 

KOLIMISTEENUS

Kui Teie asju on jäänud veel üürikorterisse ja Teil oleks vaja need uude kohta kolida, on parem selle probleemiga ise mitte tegeleda, vaid usaldada see asjatundjatele, säästmaks oma närve, tervist ja aega. Kolimisteenuse töötajad teavad hästi, kuidas asju õigesti paigutada ja pakkida, et need kiirelt ja kompaktselt autosse laadida saaks ja transportimisel tee peal kahju ei kannataks. Ja sihtkohta jõudes pakivad kolijad Teie esemed kiiresti lahti ning paigutavad kõik asjad oma kohtadele. Juhime Teie tähelepanu ka sellele, et ise, ilma spetsiaalsete seadmeteta esemeid transportides võib kogenematu inimene sageli vigastada nii oma selga kui ka transporditavaid esemeid, seega on ohutum ja mõistlikum usaldada see töö kogenud spetsialistidele, kui et maksta hiljem arstidele või töömeestele rikutud asja remondi eest.

Ühesõnaga kui tunnete, et eluaseme väljaüürimise protsess nõuab Teilt liiga palju pingutust ja aega, on alati võimalus usaldada see protseduur sertifitseeritud maaklerile, kes võib aidata Teid kogu korteri üürimises vajalikuga ja kes on leitavad ka www.getapro.ee ’st!

Tagasi