Kas eestlastele meeldib pühadeaega tähistada ja kuidas nad seda teevad? Intervjuu ürituste korraldaja ja muusiku Henriga annab meile vastused!

GetaPro

Kas eestlastele meeldib pühadeaega tähistada ja kuidas nad seda teevad? Intervjuu ürituste korraldaja ja muusiku Henriga annab meile vastused!

  • Blog
  • 18-12-2023

Getapro.ee kliendikommentaaride rubriigis kirjutavad kliendid tema kohta: "Henri oli õhtu staar!"

Tema tähelepanekute kohaselt oskavad eestlased pühi tähistada, eestlased armastavad head huumorit ja üha enam levib trend korraldada üritusi alkoholivabalt - mis on tema sõnutsi väga tervitatav ja vahva. Järgnevalt toome välja intervjuuküsimused koos Henri poolt antud vastustega, et saaksite parema ülevaate õhtujuhi tööst ja mõtteid kuidas teha parim valik ürituse korraldajat otsides.

 

Henri, ole hea ja tutvusta meile ennast.

Olen ürituste korraldaja ja muusik ning väga sageli teen ühe ürituse raames mõlemat. Mul on olemas kogu vajalik tehnika, et olla DJ ja esineda muusikuna. Mängin süntesaatorit, kitarri ja laulan. Pidulik õhtu koos minuga garanteerib teile lõbusa ürituse, killukese musta huumori ja intelligentse sarkasmiga. Suhtlen kõigiga isiklikult, et kõik saaksid olla osa meelelahutusprogrammist ja tunneksid end kaasatuna, kuid kõik on mõistagi vabatahtlik. Kindlasti ei kuule Te minu suust selliseid fraase nagu: "Vaja oleks viis paari saali keskele!" või "Kutsun kahte vaprat ette astuma!".

 

Kuidas sa selle ameti enda jaoks avastasid?

Alustasin oma karjääri muusikuna juba ammu, kuid erinevatel üritustel käies jälgisin huviga meelelahutajate tegevust. Nägin sageli, et õhtujuhtide stiil ja naljad olid vananenud - kõik olid neid juba sada korda näinud ja võistlused tundusid olevat vanaema märkmikust võetud. Seega, kui "äratasin" publikut oma muusikaga, siis pärast seda tundusid õhtujuhi tegevused pigem kulunud ja igavad. Aja jooksul muutus üha sagedasemaks, et hakati pakkuma muusikalise saatega õhtujuhtimise programmi. Hakkasid levima kuulujutud, et see mees võib olla nii õhtu meelelahutaja kui ka muusikat mängida. Peab tõdema, et inimestele meeldib see mudel väga, kui üks inimene saab teha mõlemat, lihtsustades oluliselt kogu ürituse korralduslikku poolt. Ma arvan, et see on minu "X-faktor".

 

Kuidas avastasid oma anded, kas see seostub kuidagi sinu päritolu või perekonnaga?

Sotsioloogilisest vaatenurgast olen tüüpiline "Napoleon" - mulle meeldib olla tähelepanu keskpunktis, mul on suured ambitsioonid. Midagi on ilmselt kaasasündinud ka, kuna minu isa oli alati peo hing. Ta teadis väga palju nalju ja oskas neid väga hästi esitada. Mu õed räägivad lugusid, et lapsepõlves riietusin ma erinevateks tegelasteks, näiteks Pinocchioks, ja näitlesin nende sünnipäevadel.

 

Mida sulle kõige enam teha meeldib – kas laulda, mängida instrumente või õhtut juhtida?

Täna olen kõige sagedamini peojuht, kuid muusika on olnud osa minu elust väga pikka aega, seega ma ütleksin, et armastan seda enim.

 

Milliseid isikuomadusi on selleks tööks vaja?

Minu kui saatejuhi peamiseks väärtuseks on huumorimeel. Üldiselt on selles ametis nagu ka igas muus ametis, väga oluline, et sa armastaksid seda, mida sa teed. Lisaks võiksid sa olla nii öelda inimeste inimeneb - nautida suhtlemist ja esinemist. Ilma selleta see ei toimi, sest selles ametis märkavad inimesed kiiresti kõike, mis pole autentne.

 

Millistel üritustel on sinu teenused enim nõutud?

Pulmad ja erinevad tähtpäevad. Mulle endale meeldib kõige rohkem positiivne ja rõõmsameelne kuvand, kuid mulle meeldib väga ka suuremate ürituste korraldamine, korraldan näiteks jalgrattamaratone ja linnafestivale.

 

Kuidas Getapro.ee sind aitas? Milliseid kliente oled leidnud?

Getapro.ee platvorm on olnud minu jaoks suurepärane abivahend lisatulu teenimiseks: siit olen leidnud mitu head klienti. Keskmiselt saan Getapro.ee lehelt 2-3 pakkumist kuus. Ka selle intervjuu ajal olen saanud juba ühe uue pakkumise.

 

Kuidas leida parimad spetsialistid selles valdkonnas? Kuidas otsida/hinnata teenusepakkujat?

Selles mõttes on Getapro.ee hinnangud ideaalseks lahenduseks. See on perfektne koht inimestele, kellel puuduvad kogemused selles valdkonnas, samuti neile, kes saavad spetsialiste soovitada. Muide, ma ei ole kunagi palunud ühelgi kliendil arvustust kirjutada. Samal ajal näen, et inimesed teevad seda vabatahtlikult, pühendades sellele oma aega - see on minu jaoks hindamatu väärtusega ja uute klientide jaoks on see samuti üks usaldusväärseimaid allikaid spetsialisti valiku tegemisel. Mingis mõttes on igal võõrustajal oma publik ja tavaliselt leiavad mind just need kliendid, kes mulle kõige enam sobivad. Selles on mingi maagia!

 

Millele peaksid inimesed tähelepanu pöörama, enne kui sõlmivad oma eriala esindajatega lepingu? Mida peab õhtujuht kindlasti arvestama, et oma tööd võimalikult hästi teha?

Põhimõtteliselt ei ole minu poolt mingeid erilisi nõudeid. Minu eelis on see, et ma tulen kohale oma muusikaseadmetega, selles osas pakun ma kõrgeimat kvaliteeti. Loomulikult kuulan kliendi soove ja ideid. Kui on mingi delikaatne küsimus, siis tavaliselt annab klient sellest mulle teada. Mul oli juhtum, kus ürituse lõpus pöördus perepea minu poole ja ütles, et tänu minu huumorile ja naljadele said mõned asjad peres lõpuks läbi arutatud ja oli tunne, nagu koorem oleks langenud selle pere õlgadelt!

 

Kuidas hindate eestlase huumorimeelt? Kuidas saab "soojendada" reserveeritud publikut?

Eestlasel on väga hea huumorimeel ja kui ta ei naera esitatud nalja peale, siis on nali paraku olnud lihtsalt kehv. Isiklikult leian, et inimesed võtavad minu provokatiivse huumori hästi vastu. Parim publik ei ole mitte perekondlik ring, vaid sõprade seas peetud üritused. Sellisel juhul, läheb tavaliselt kõik sujuvalt: naljad voolavad, energia on hea ja me justkui täiendaksime teineteist.

 

Kas Eestis on lihtne ürituste korraldajana ja muusikuna raha teenida?

Ma usun, et raha on võimalik teenida! Aga enne koroonapandeemiat olin eriti edukas: kalender oli juba aasta ette broneeringuid täis. Tol ajal oli see minu peamine ja ainus amet. Pärast pandeemiat, kui avalik elu järk-järgult normaliseerus, tundsin omakorda, et inimesed tahavad kaks korda sagedamini kokku tulla. Eriti igatsesid inimesed pulmi.

 

Kuidas on selliste teenuste hinnad aja jooksul muutunud ja arenenud?

Õnneks on mul piisavalt tööd, nii et ma ei pea kõiki pakutud üritusi valimatult vastu võtma. Samuti tasub arvestada, et selles valdkonnas töötamine nõuab pidevaid rahalisi investeeringuid. Näiteks võin kaasa tuua ka muusikaseadmed - ajad, mil võis minna üritusele kahe trummi ja värvilise kohtvalgustiga, on ammu möödas. Üks õhtujuht, kelle töö kvaliteeti ma tean ja võin teistele soovitada, võtab tasu alates 600 eurost ja rohkem. Muusikud - kui grupis on mitu liiget, siis alates 800 eurost ja rohkem. Minu tähelepanekute kohaselt hindavad peovõõrustaja tööd rohkem need inimesed, kes ei kõhkle kellegi teise töö eest raha välja käia ja ei püüa igal korral soodustust saada. Sellistest firmadest tulevad tavaliselt kliendid, kes on rahulolevad, avatud, sõbralikud ja koostöövalmis. Sellistes seltskondades ei ole tavaliselt tülinorijaid. Sel põhjusel on mul välja kujunenud ka oma hind ja omad ootused.

 

Mis on siiani olnud teie jaoks kõige huvitavam sündmus?

Üks huvitavamaid sündmusi oli minu jaoks otseselt seotud Getapro.ee platvormi kliendiga. See oli pulm, mille ma olin nõus korraldama, teadmata eelnevalt, kui palju inimesi on kutsutud. Kui sain teada, et planeeritud oli vaid noorpaar ja 9 külalist, olin pehmelt öeldes veidi mures. Võiksite öelda, et mis seal siis nii rasket on? Uskuge mind, väikese pulma võõrustamine on palju keerulisem, kui 60/70 külalisega pulm, sest mida Te saate 9 inimesele pakkuda? Sellisel juhul on vaja rangelt individuaalset lähenemist, suuremat tähelepanu detailidele, sest midagi ei jää märkamata. Aga lõpuks oli see üks parimaid sündmusi minu elus ja see tasus end kümnekordselt ära, tänu minu improvisatsiooniteatri kogemusele.

Sellised olid muusiku ja ürituste korraldusega tegeleva Henri vastused meie esitatud küsimustele. Loodame, et saite natuke parema ülevaate õhtujuhtimisega seonduvast ning ideid, mida arvestada ürituse korraldamisel.

Tagasi